Praha plná strašidel 2011
Zápis pro vás sesmolil(a): Myška
Datum akce: 17.01.2011
A jak to tam vypadalo?
Minul rok a my čekaly opět nějakou pohromu, která se stane a my tudíž opět nepojedeme do Prahy. Nic. Ticho po pěšině. S plnými batohy jsme se sešly na nádraží. Ve vlaku poloprázdno.
Sem tam sedící člověk, zahalený do bundy. Hradec.
Přestoupíme a vsuneme se do kupéčka. Politováníhodné je, že: „ Ale, ale, ale to je život“ v Bářině podání se už neopakoval. Praha nás vítá!
Máváme na lidi a máme radost. Dojely jsme! Kupodivu trefíme i ke klubovně. Bratr(Hroch?) nám přišel otevřít klubovnu. Pojíme, popíjeme a zase půjdeme. Mmmm, co to jenom může být za budovu. Jdeme se kouknout. Psychiatrická léčebna. Neé, proč zrovna naproti klubovně?! Dobíháme k registraci. Štěstí že nás ještě vzali! Po dvojicích a trojci vybíháme s mapou Prahy a s šiframi do ulic. Za úkol je vyluštit šifru a podle ní dojít ke strašidlu. S rudými obličeji dobíháme do cíle. Dostáváme ABC, sušenku a jdeme si pro čaj. Po chvíli dobíhá i zbytek družiny. Vyprávíme si hustopekelněkruté zážitky. Muhehe.
Vyhlášení. Zklamány tím, že jsme nenavázaly na úspěchy z minulých let se vracíme do klubovny. Rychlé občerstvení, převlečení ponožek a razí se na noční Prahu. V dobrém rozpoložení vystupujeme a nasáváme tajemnou vůni Prahy. Nejdříve se necháváme vtáhnout do davu na Karlově mostu, pak se metrem vydáme k Vyšehradu. Cestou nás vyděsí bezdomovec spící za klecí. Ten pohled za to stojí (nemyslím ten na bezdomovce, ale na Prahu)! Praha ponořená do tmy. Světélka z oken, lamp a jedoucích aut. A ten pohled na řeku! Všechno okolo má své kouzlo. Vracíme se. Plny dojmů uleháme do spacáků a probouzíme se až do bílého dne. Sbalíme batohy, zabouchneme klíče a domů.
Ve vlaku zpíváme dam, dam, dam.. dááá..duáá… Zabrány do naší aktivity málem přejedeme Hradec. No a teď už jsme jen přestoupily do vlaku směr Hořice a naší výpravě byl konec.

A co jsme si vlastně nakonec z Prahy odnesly?
- I když jede jako vedoucí pouze Ivetka, je možné NEZABLOUDIT. To se nám do této chvíle zdálo zcela nemožné!
- Že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, opravdu platí. Přesto, že jsme nevyhrály, jsme si Prahy užily na 100%!
- I deka za dveřmi může vypadat jako psychicky labilní člověk!Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Indy 2011-01-19 20:00:22
Nádhera :-D, kdo nezažil, může se malinko ztrácet, ale...:-)))

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz