Jitřenka opět v Českém ráji
Zápis pro vás sesmolil(a): Hrušticka, Áťa,Pirát
Datum akce: 18.06.2010 - 20.06.2010
A jak to tam vypadalo?
V pátek se na hořickém nádraží ČD sešlo 18 lidiček, aby vyrazily na společný víkend do Českého ráje. Všichni jsme se těšili na nová společná dobrodružství. Z hořic jsme jeli do Ktové, ze které jsme šli skalní zkratkou až na tábořiště Svitačka, která byla našim prvním dobrodružstvím. Za deště jsme postavili stany. Po chvilkovém umoudření počasí vlčata a skauti ulovili oheň u sousedů, kde jsme se trošku ohřáli a pokusili se vysušit botky. Déšť nad námi opět ale vyhrál, tak jsme zalezli do stanů. Po chvilce se tábořištěm rozléhalo spokojené oddychování. Ráno se nám trošku umoudřilo a probudilo nás slunečními paprsky. Rozdělali jsme oheň a uvařili čaj. Po snídani dorazila medvíďata s Áťou, Pirátem, Díďou a Terkou Lukešovou. Po společné svačině jsme vyšli vstříc hledání tajemné lahve se vzkazem a pohledům na krásnou krajinu Českého ráje. U rybníku Vidlák jsme vybrali kiosek s nanuky. U tohoto rybníku nás bohužel opustila mědvíďata, která šla zpět na vlak a my pokračovali cestou necestou až na Trosky. Pokochali jsme se krásným výhledem, pořídili pár foteček a plni dojmů dorazili do tábořiště. Své hladové žaludky jsme nasytili pravým kotlíkovým gulášem,při západu sluníčka jsme zapěli pár písní u praskajícího ohně. Pro ty nejodvážnější pak byla připravena strachuplná stezka okolo tří křížů. Poslední den jsme zbalili stany, posnídali a vyrazili směr Ktová na vlak. V Hořicích z vlaku vystoupila skupinka unavených, ale spokojených lidiček.

A jak celou akci prožila Medvíďata?
Sobotní zamračené a studené ráno nevěštilo nic dobrého. I přesto se několik nejodvážnějších medvíďat s rodiči a přáteli vydalo už na čtvrté putování Českým rájem. Ve vlaku jsme se radostně přivítali s Terkou a společně putovali za našimi staršími sestrami a bratry. Možná že právě naše veselá a optimistická nálada rozehnala tmavá mračna a vylákala sluníčko podívat se na tu naši veselou výpravu. Cestou jsme zachraňovali šneky s jejich domečky, viděli tajemná dřevěná téčka v poli. Pirát nám vysvětlil, že jsou to bidýlka pro dravce. Krajina pod Troskami se otřásla hurónským smíchem, když se na jedno bidýlko posadil malý dravec - vrabec.
Na tábořišti Svitačka jsme se přidali k druhé částí našeho oddílu, opekli si buřty a společně vyrazili na průzkumnou cestu.
A bylo opravdu co zkoumat. Například takový střevlík velký to je vám něco, nebo krávy, koně, zapomenutá ponorka ( Nautilus) i s potápěčským zvonem, čertí brána se snad 200 let starou borovicí na skále, záhadný vzkaz v lahvi a mnohé další.
Před zpáteční cestou každý dostal od Áti kouzelný prášek, který jsme si všichni skutečně pro svoji statečnost zasloužili a vychutnali. Ještě jedna nečekaná odměna na nás ve vlaku čekala. Dvě krásná malá štěňátka.
V Hořicích na nás už s veselou čekali rodiče. Pak přišel pokřik, podávání rukou a …… Nazdar Medvíďata, těšíme se na náš srpnový tábor.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz