Besídka
Zápis pro vás sesmolil(a): Bobina
Datum akce: 06.12.2008
A jak to tam vypadalo?
Bobino kdy už to začne, kdo bude vystupovat první? Piráte kdy půjdeme na řadu my? Já mám hroznou trému.
Takové a jiné otázky padaly těsně před začátkem naší oddílové mikulášské besídky.Trému měli asi úplně všichni. Těsně po 13:00 se na jeviště vřítily tři moderátorky a po přivítání rodičů a hostu uvedly na scénu první účinkující, naše nejmenší Medvíďata. Na paravánu se objevila Mařena a začala vyprávět pohádkový příběh, který nám Medvíďata bravurně zahrála. Svoje vystoupení ukončila krásnou písničkou o lese a sklidila od obecenstva obrovský aplaus. No prostě naše Medvíďata jsou malá, ale šikovná. Další překvapení které na nás čekalo , byl melodram "Polámal se mraveneček“ v podání našich nadějných hereček světlušek Srnek. Úžasné, naše světlušky se v mžiku proměnily v raněné mravence a mravenčí doktory a samozřejmě vše skončilo radostně ve víru společného tance a zpěvu. Děkujeme světluškám za neopakovatelný zážitek, který nám připravily.„Vítejte v pořadu proměna.“ Takto se uvedly skautky Kačenky se svým výstupem. Z obecenstva byla vybrána dobrovolnice, kterou kadeřnice, vizážistka a módní návrhářka skutečně proměnily k nepoznání. Děkujeme Kačenkám byly jste dobré. Jestli vám bude také děkovat maminka Terky, kterou jste změnily to nevíme, ale diváci se bavili.
Aby všichni vydrželi další příliv smíchu a emocí byla vyhlášena přestávka. Po ní přišlo představení skutečně pro silné nátury. Naše vlčata nám předvedla autentickou rekonstrukci bitvy u Hradce Králové. V jejich podání se celá tělocvična ( včetně obecenstva ) změnila v bitevní pole. Vzduchem lítaly koule prudce, kmáni, šarže, oficíři, kobyly i kanonýři po zemi se válely. Úchvatný zážitek a mohutný aplaus opět doprovázel naše bojovníky do šaten. Děkujeme vlčatům a obecenstvu za předvedený výkon.¨
Po této krvavé lázni přišlo pohlazení od skautek Stonožek, které nás přenesly na louku kde bydlí všem známý krteček a na paravánu zahrály jeho příběh s autíčkem. To bylo něco, v tělocvičně nikdo ani nedutal, jen občas se ozývaly radostné výkřiky těch nejmenších. Stonožky, bylo to moc pěkné a děkujeme vám. Herecké nadšení Srnek, prosadit se na prknech které znamenají svět, je vedlo k sehrání scénky s názvem Tři holky z vedlejšího města. Ta uzavřela sérii dramatických výstupů.
A přišlo čekání na Mikuláše. Přijde, nebo nepřijde? Po včerejším nadělování to byla dost zásadní otázka. „Bobino nevíš jak to s ním je?“ „ Nevím, ale půjdu se podívat a vy si tady ještě zazpívejte.“ Po zpěvu se Bobina vrátila sama bez Mikuláše, ale v nůši nám něco přinesla. Všichni včetně rodičů a hostu něco dostali. Co? To ví jen ti co tam byli. Na závěr nezazněl zvonec jako v pohádce, ale náš oddílový pokřik.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz