EXPEDICE NA HORY 2010
Zápis pro vás sesmolil(a): Špagetka
Datum akce: 29.01.2010 - 31.01.2010
A jak to tam vypadalo?
Přátelé, kamarádi, je to tak, zúčastnili jsme se expedice na hory do Velké Úpy a přinášíme krátké zprávičky z této výpravy.

Odlet expedice: v časných ranních hodinách ( v 9: 45:-))z terminálu Máchova-klubovna

Složení expedice : Medvíďata, skautky Kačenky, skauti Jestřábi

Technické zázemí: Pirát, Áťa, Dušan, Terka, Indy, Špagetka

Motto výpravy: Hlavně žádnou paniku:-)

Meteorologické zpravodajství:
Zataženo, sněží a sněží, fouká, sněží a sněží, místy jasná obloha, trocha sluníčka a sněží a sněží. Sníh byl perfektní, hluboký, všichni si ho užili po svém, někdo jezdil na tobogánu,nechyběl ani pekáč, někdo si zkoušel záhrab na sněhu a jiní zase vyrazili na sjezdovku

Vybavení expedice: Igelitové pytle, pekáče, lyže, snowboard a jedny muzejní běžky:-)

Průběh výpravy:
Užít, přežít. V pátek jsme trávili den na sněhu a večer si zahráli oblíbenou hru všech generací „ Medvěd ve srubu“ a před spaním jsme shlédli Večerníček pohádku O kůzlátkách, která se nám moc líbila. …
V sobotu ráno jsme se zase vypravili dovádět ven, protože tolik sněhu přece jen v Hořicích nemáme. Vydrželi jsme tam až do oběda.Odpoledne jsme se vydali hledat poklad zlatokopa Billa… Také jsme si zahráli boj o pevnost a to byl teda boj:-)sníh měl každý úplně všude, ale nikdo se nevzdával a snažil se dobít území protivníka.
Večer nás čekaly vědomostní kartičky a napínává hra s Céčky, kdy úkolem bylo najít co nejvíce Céček a navléknout řetěz. Na vítěze Kačenky, pak čekala zasloužená a originální odměna.
Ráno v neděli jsme si zabalili, uklidili, provedli vyhodnocení a vydali se na cestu domů.

Legenda expedice :
Bill, zlatokop žijící na Aljašce, který si zakopal zlato a jeho polohu řekl jen, těm nejbližším… vyslechli jsme jeho dojemný životní příběh a zkusili štěstí najít jeho poklad… hledat v tak hlubokém sněhu není úplně jednoduché… rozdělili jsme se na zlatokopy a zlatokopky a kopali a kopali a hrabali a zneškodňovali jsme protivníky.. nakonec byli úspěšní zlatokopové, ale jako správní skauti, se rozdělili se všemi..

Výsledky expedice:
Nikdo se neztratil, nezranil. Všichni to zvládli. V hlavě nám zůstaly sněhové vzpomínky, na rukách sněhový mráz, v srdci sněhový pocit a v puse chuť sněhu, který se nám tam občas při vzájemných bojích dostal.

Poznatky z expedice:
- Přeci jen uvařit pro ostatní, není tak snadné.
-Šířit pravdivé informace o ostatních členech expedice je tak snadné.
-Běžet v hlubokém sněhu, není tak snadné.
- Vychutnávat všechny okamžiky s Jitřenkou, se kterou Vám je dobře je tak snadné.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 MyŠkA 2010-03-17 19:19:11
Myslim, ze se tady ty hory fakt že povedly!! Toho sněhu bylo fakt že nejvíc...akorát na tobogán:D:))

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz