Jitřenka v bazénu
Zápis pro vás sesmolil(a): Bažežeja
Datum akce: 16.01.2010
A jak to tam vypadalo?
Dne 16.1.2010 se v bazénu, v Hořicích konala akce lovců perel a lodivodů na vorech. Jak to všechno začalo?
Podle jedné legendy, z dalekého království krále Opeřeného hada, se po 365 východech a západech slunce koná zkouška dospívajících chlapců a děvčat v lovu perel. Každý se snaží vylovit co nejvíce perel, tak aby poté toto království mohlo s okolními královstvími provést výměnný obchod za kožešiny, dobytek a potraviny. Tito nejlepší lovci se pak na další období stávají královnou a králem daného království.
Ti nejmenší mají pak možnost soutěžit v plavbě na vorech, kdy se snaží co nejrychleji uplouti žralokům. Poté mají možnost po dalším uplynutí 365 východech a západech slunce soutěžit v lovu perel.
My jsme se tímto rituálem nechali inspirovat a soutěžili jsme v těchto disciplínách rovněž. Ještě že jsme začali velmi brzy, protože pak, před uplynutím našeho času, bylo nutné z technických důvodů opustit bazén. Škoda, ale snad nevadí. I za tu chvíli jsme si užili spoustu legrace. Tedy alspoň v to doufám.
Na závěr musíme povědět, kdo je tedy králem lovců perel a lodivodem.
Královnou lovkyní perel je Anička (Břéťa) a královnou lodivodů je Klárka z Medvíďat. Všem děkujeme za účast a zase někdy NAZDAR!!!Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz