Medvědí Vánoce
Zápis pro vás sesmolil(a): Aťa a Pirát
Datum akce: 19.12.2009
A jak to tam vypadalo?
Nesem vám noviny poslouchejte, z medvědí krajiny pozor dejte, slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte. „Piráte z medvědí krajiny?“ „ A proč noviny, když to mají být tradiční medvědí Vánoce.“ „To je vlastně pravda.“ Poslední adventní víkend je v naší medvědí tlupě vyhrazen oslavě Vánoc. Protože potom se medvíďata ukládají k zimnímu spánku a sejdou se až na šest králů. „Ale Piráte snad na tři krále, né?“ „ Né na šest králů. Já mám na mysli šest medvědích králů z toho filmu, s Cibulkou. No to jsem tomu dal, zkrátka a dobře sejdeme se po Novém roce."
A jak to letos na našich medvánocích vypadalo. No nádherně, sladce, medově a voňavě. Tu pravou vánoční vůni jsme si všichni společně vyrobili. Potom medvědí kluci připravili a přinesli stromeček, zatímco medvědí holky prostřely slavnostní tabuli. Po ustrojení stromečku jsme se teple oblékli a vyrazili za naším dobrým kamarádem dubem a jeho obyvateli. Po návratu na nás čekalo překvapení. Byl tady medvědí Ježíšek a něco nám tu nechal. Bodejť ne, vždyť jsme přece hodná medvíďata. Při čekání na slavnostní oběd nám Majda s Áťou a Pirátem vyprávěli jak to bylo dřív a kdy se v českých zemích začali slavit Vánoce jak je známe ze současnosti.
Chcete vědět jaké bylo letos menu? Podávala se rybus letus kurus s bramborovým salátem. Jestli nevíte co to je, zeptejte se medvíďat. Po výborném jídle přišel dlouho očekávaný okamžik. Pirát na stromečku zapálil svíčky a prskavky, hezky jsme si zazpívali pár koled a Majda rozbalila dárek od Ježíška. Když jsme se dostatečně pomazlili s dárky, uklidili jsme klubovnu a vyrazili do loutkového divadla.
Tady jsme se potkali s našimi světluškami, které tam i se Špagetkou také byly. No tedy já vám lidi povím, takovou legraci jsme už dlouho nezažili. Dokonce jsme si zkusili jak se sedí na lopatě, ale to až potom co Bzuk s Járou hodili ježibabu do pece, jinak by nám tu lopatu asi nepůjčila.
Přejeme všem lidem na světě nejméně tak hezké Vánoce, jaké jsme prožili dnes my, medvíďata z Jitřenky.

Výrok dne :
„Piráte neměl by ten jelen dostat taky řízek, vypadá že má velký hlad.“Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz