Půjdem spolu do betléma
Zápis pro vás sesmolil(a): Aťa a Pirát
Datum akce: 28.11.2009
A jak to tam vypadalo?
Tak jsme tedy do toho betléma, jak praví název akce, s medvíďaty šli. Popravdě řečeno vlastně jeli, vlakem z Hořic přes Hradec Králové až do Třebechovic pod Orebem. Po vystoupení z vlaku v Třebechovicích, jsme zůstali bezradně stát. „Piráte kde tady mají ten betlém a kudy se tam dostaneme?“ Ptala se zvědavě medvíďata. „ Jo to já nevím.“ Odpovídal Pirát. Situaci nezachránil ani zbylý rodičovský a prarodičovský doprovod. To ale neznáte medvíďata z Jitřenky, vše vyřešila s hravostí sobě vlastní. Bertík objevil před nádražím orientační tabuli s plánem města a pak už to byla opravdu hračka. Na cestě k betlému se nám stala podivná věc. Z předních řad se najednou ozvalo: „Jé koukněte támhle jsou kačenky.“ „A kde, vždyť s námi vlakem nejely.“ Nebyly to naše skautky, ale hejno divokých kachen, které pořádaly plavecké závody pod mostem na řece Dědině.
Po nezbytné svačině jsme se nahrnuli do muzea betlémů. A bylo se na co koukat. 120 let starý Proboštův betlém je skutečně řezbářský skvost. Bohužel se nám nepodařilo zjistit z kolika stromů je vyřezaný. Druhá expozice mechanických betlémů, byla pro nás medvíďata snad ještě zajímavější. Tady si každý mohl z blízka prohlédnout různé mechanizmy, které uvádí do pohybu vyřezávané postavičky a sám si je i pustit. Na konec jsme si koupili v prodejně dřevěných hraček něco na památku a vyrazili na zpáteční cestu.
V Hradci jsme se stavili za naší vedoucí Terkou a doufáme, že jsme jí udělali radost, když už s námi bohužel nemohla jet.
Po příjezdu do Hořic jsme si i s rodiči zakřičeli pokřik a spokojeni z krásně prožitého dne, plného nových zážitků a poznání, vyrazili domů



Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz