Letní tábor Bohdašín
Zápis pro vás sesmolil(a): Redakce Jitřenky
Datum akce: 02.07.2021 - 16.07.2021
A jak to tam vypadalo?
Letos jsme se rozhodli, že po delší době opět vyrazíme na tábor společně s ostatními oddíly ve středisku. Už na pokraji roku jsme byli na obhlídce pár tábořišť. Tábořiště v Bohdašíně se nám zalíbilo a tak jsme začali s přípravami na střediskový tábor 2021.
V pátek vyrazila do Bohdašína stavěcí družina, aby vybudovala tábor na zelené louce. Práce nám šla od ruky a tábor v sobotu odpoledne byl postaven. V neděli pak dorazil zbytek dětí, které se stavěčky nemohl účastnit.
V neděli jsme oficiálně zahájili tábor střediskovým táborákem. Ještě večer jsme se ocitli v dobách minulých, kdy okolí Carvahallu obývali dračí jezdci se svými draky. Hned zpočátku vesnici navštívil král, který rozdělil obyvatele Carvahallu na 4 obranné týmy a 1 tým mláďat. Jednoho dne se vydali obyvatelé vesnice na lov do Dračích hor. Když se z lesa vyvalil barevný dým tak se lovci vydali tím směrem a místo ulovených laní přinesli dračí vejce. O tato vejce měl však zájem král sousední země Galbatorix, který vyslal své špehy, aby mu vejce přinesli...Mezitím se vesničané vzorně starali o vejce a Galbatorix netušil, že draci už se začali líhnout...
Ve čtvrtek jsme měli naplánovaný celodenní výlet do Teplických skal. Zatímco se medvíďata vydala prozkoumávat skalní útvar Lokomotivy, tak zbytek tábora šel za krásami naučné stezky Černého jezírka.
Po návratu do tábora na nás čekala bramborová polévka, kterou jsme s chutí snědli a těšili se do spacáků. Příroda je však mocná a rozmary počasí ještě mocnější. Noc jsme strávili na základní škole v Meziměstí a tábor museli předčasně ukončit.
Nás ale žádný živel neporazí a my se po víkendu rozhodli pokračovat příměstskou formou tábora v Hořicích. V pondělí bylo potřeba poskládat celty v sokolovně a odpoledne jsme vyrazili na Chlum na koupaliště. V úterý jsme společně poobědvali na Sněžce se 3.oddílem, který si to vyšlápl Obřím dolem, zatímco my jsme přišli z Pomezních bud. Ve středu jsme strávili s prvním oddílem, kdy jsme zahráli spoustu her a poté náš oddíl přenocoval v klubovně. Čtvrtek patřil skautské praxi, přípravě loučí na závěrečný táborák a v lomu u Josefa jsme si opekli buřty. V pátek dopoledne jsme vyrazili se všemi oddíly do plaveckého bazénu a odpoledne jsme se přesunuli do Vlčí skály, kde jsme si společně zahráli pašeráky šrotu a střediskový tábor ukončili závěrečným táborákem.

Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz