Poplach v oblacích
Zápis pro vás sesmolil(a): Pirát
Datum akce: 19.10.2008
A jak to tam vypadalo?
Tak jako před dvěma lety i letos to před oddílovou drakiádou vypadalo, že nevzlétne ani jeden drak. Od rána se na stromech nehnul ani lísteček. Jenže po obědě se situace k radosti všech změnila.
Akci jsme zahájili u klubovny pokřikem, který odpočítala naše vedoucí Bobina. Tady foukalo jen slabě, ale na louce pod dráty to už pěkně profukovalo.
Patnáctiminutová předletová příprava byla bohužel pro jednoho draka tragická a jeho oprava se do ostrého startu nestihla provést.
Přesně ve 14:00 hod. Pirát vydal povolení ke vzletu všech přítomných draků, od té doby se vskutku bylo na co dívat. Vedle klasických draků, hvězdic a malajsáků se na obloze objevily draci ve tvaru netopýrů, motýlů, hadů, indiánů, letadel, rogal, no zkrátka byla to pestrá dračí přehlídka. Celou hodinu a půl byl v prostoru nad loukou pod dráty skutečně v oblacích poplach. Ptáci seděli na okolních keřích a nevěřícně zírali co se to na obloze děje. I když někteří draci předváděly různé veletoče a vzdušné piruety nedošlo k žádnému vážnému narušení leteckého provozu nebo havárii.
Po plánovaném přistání byl poletový rozbor a vyhodnocení jednotlivých draků.
Než vedení oddílu sečetlo výsledky a napsalo diplomy, proběhla ještě jedna soutěž. Kdo chtěl, si sám nebo za pomoci rodičů složil vlaštovku a s tou provedl několik letů. A jak to všechno dopadlo?
V kategorii vlastnoručně zhotovených draků takto:
1. místo drak Pupík, pilotovaný Athosem
2. místo drak Nešika, pilotovaný Adamem
3. místo drak Pidík, střídavě pilotovaný Áťou a Majdou
V kategorii kupovaných draků takto:
1. místo drak Ještěrák, pilotovaný Vojtou
2. místo drak Oťásek, střídavě pilotovaný Tomášem a Michalem
3. místo drak Letadlo, pilotovaný Pepínem
V letu vlaštovek na čas zvítězil Martin.
V letu vlaštovek na vzdálenost zvítězil Vašan.
Tradičním oddílovým pokřikem jsme celou akci ukončili, ten byl tentokrát tak mohutný, že v nedalekém ovocném sadu začalo ze stromů padat listí a poletovat vzduchem jako malí dráčci a to byla pěkná tečka za celou akcí.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz