Stínadla 2014
Zápis pro vás sesmolil(a): Redakce a Myška
Datum akce: 15.11.2014 - 16.11.2014
A jak to tam vypadalo?
Z 15.11 na 16.11.2014 se naši skauti a skautky ,roveři a renger tradičně účastnili oblíbené hry na motivy příběhu od Jaroslava Foglara Záhada Hlavolamu, kterou konají Dvorský skauti a to Stínadel.

A jak to viděla Myška jako jedna ze zúčastněných?

Jako největší opozdilec Stínadel jsem na místo dorazila až po začátku. Nic to však nezměnilo na atmosféře celého večera a nadcházející noci.

Po čtvrté hodině odpolední jsem dorazila na dvorské vlakové nádraží. Po zaplacení poplatku 5 Kč jsem se přesunula na snad jediné teplé místo na nádraží (záchodky) a převlékla se do oblečení z babiččiny půdy. Již v tuto chvíli na mě začala působit atmosféra a odhodlání, že letos to opět vyhrajeme, začínalo být větší a větší. Co nejrychleji se dostat na základnu! Pohledy lidí jdoucích okolo mě mi popravdě byly úplně volné, byla jsem pyšná na to, že patřím do Stínadel!

Základna:
Odložím krosnu, popovídám si s velkým Losnou a tímto začíná můj večerní boj. Zavřu oči, zaposlouchám se, hlasy stínadelských přívrženců jak Losny, tak i Mažňáka, ke mně doléhají ze všech stran. Boj o velké vontství je v plném proudu! Nechávám se unášet tokem událostí. Nelítostné boje na náměstí i v postranních uličkách, euforie z Barunčina nalezení deníku Jana Tleskače, chvilkové zahlédnutí tajemného Široka chrastícího s ježkem v kleci. Odřená kolena, poškrábané ruce, naražené prsty či boule na hlavě jsou v tuto chvíli nicotné věci. Přichází čas zúčtování. "Buďme svorni! Žlutá je barva naše! Nevyzraďme nic, co víme! Mlčenlivost chrání nás!". Ticho. Promlouvá starý velký vont, který se tímto vzdává svého vedení Stínadel, již nelze nic změnit. Nalezení deníku Jana Tleskače, ukořistění vlajek, plnění úkolů, zodpovídání otázek, počet ukořistěných životů protivníka a dalších postav a mnoho dalších. Souhrn všech těchto disciplín dával jednoho jasného vítěze – Losnu! Radost jeho přívrženců nezná meze. Dokázali jsme to! Jak již pan Jaroslav Foglar psal – Losna byl lepší osobností než Mažňák, věřme tedy jeho slibům, a žijme ve Stínadlech svorně, jako předchozí léta!

Nastal čas rozejít se do svých spacáků. Někdo povečeřel, prošel se po městě, jiní šli rovnou spát. Únava padla na každého, nejvíce to však bylo vidět ráno při budíčku. Nevěřící oči, že už teda jako máme vstávat, na mě hodil snad každý. Rychle nasnídat, zabalit, nasednout do autobusu, dojet do Hořic a domů!Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz