Oddílové závody
Zápis pro vás sesmolil(a): Pirát a Pepina
Datum akce: 26.04.2014 - 27.04.2014
A jak to tam vypadalo?
Jaro je v plném proudu sluníčko hřeje a na svět se směje. Všude plno zeleně a květů, zkrátka a dobře, radost pohledět na ten krásný svět.
Do té jarní krásy vyrazila na srub Grey Grizzly vlčata, aby si zkusila, co je bude čekat na okresním kole letošních závodů o Totem náčelníka a stužku náčelní. Sraz byl za pět minut půl deváté na vlakovém nádraží. Ve stejném čase, ale u klubovny se houfovali skauti, skautky, RS a RG, aby se na kolech přesunuli na stejné místo, tedy na srub. Jejich role v našem oddílovém závodě byla opačná než vlčat. Zkusili si, jak se cítí rozhodčí a že ani oni to při závodech nemají vůbec jednoduché.
Teď už, ale honem do vlaku, právě odjíždíme směr Ostroměř. Tady se k nám připojili další dva bráškové a hurá na kopec do lesa. Aby nebylo naše putování jednotvárné, tak nám Áťa s Pirátem ukazovali různé kytičky a bylinky. Prý abychom si doplnili mezery ve vzdělání. Na srubu nás už vítali naši starší bratři a sestry. Po krátké přestávce na svačinu, nezbytné instruktáži, co a jak a kde se jednotlivá stanoviště nacházejí, jsme vyrazili na trať závodu. Věřte nebo nevěřte, rozhodčí na nás byli dost přísní, ale nutno dodat taky spravedliví. Po skončení s námi udělali krátké vyhodnocení, kde nás upozornili na chyby a na co si máme dát při závodech pozor.
Počasí nám přálo akce se vydařila, jo a ještě něco. Víte, že v Ostroměři na nádraží mají moc hezké kamínky? Že nevíte jaké? Jsou to zelené drahokamy, jejich tam spousta a jmenují se nívilo.

Jak akci viděli rozhodčí:
Dne 26.4. ráno jsme se skauty a skautkami sešli u klubovny, abychom mohli vyrazit na domluvenou výpravu. Naložili jsme věci do auta a vyjeli na kolech na cestu ke srubu Grey Grizzly. Všichni jsme v pořádku dorazili na místo. Postavili jsme si stany, abychom měli kde přespat. Za chvíli dorazila i vlčata s Pirátem a Áťou, která přijela vlakem. Pirát nám vysvětlil pravidla přípravných závodů pro vlčata, ukázal nám stanoviště a závod mohl začít… Závodu se zúčastnily a vyhrály: 1. zelená šestka , 2. modrá šestka , 3. šedá šestka.
Vlčata po skončení závodů odjela zase vlakem domů. Když odjeli, tak nás ještě Tuňák s Desítkou a Vašanem naučil křížovou vazbu. To je dost dobrý způsob spojování trámů pomocí provazu. Večer jsme si museli k jídlu uvařit buřtguláš, abychom neumřeli hlady. Jen co jsme dovařili, přijel Pirát s Áťou a naučili nás sloupcovou šifru. Po jejich odjezdu šli všichni postupně spát. Ráno jsme se vzbudili, sbalili si věci do batohu, nasnídali se, trochu jsme poklidili a naložili vše do auta. Potom jsme opět na kolech vyrazili na cestu do Hořic ke klubovně. Všichni ve zdraví dojeli domů a cestu i celou výpravu si užili.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Pirat 2014-04-27 22:27:43
Akce se moc povedla byli jste všichni hodně dost dobrý

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz