Výstava k 95 letům vzniku skautingu v Hořicích
Zápis pro vás sesmolil(a): Pirát
Datum akce: 27.3.2014
A jak to tam vypadalo?
Psal se rok 1913, to v Hořicích škola pro ženská povolání VESNA, uspořádala přednášku A. B. Svojsíka o skautingu. Na jejím základě se několik nadšenkyň snažilo založit první dívčí oddíl, ale než zahájily pravidelnou činnost vypukla první světová válka a vše skončilo. O šest let později se skautská myšlenka v Hořicích rozhořela naplno. Rok 1919 se proto považuje za rok vzniku skautingu v Hořicích. Jednoduchým matematickým výpočtem každý zjistí, že skautingu je v našem městě rovných 95 let. Ve srovnání s tímto úctyhodným věkem je náš 2. oddíl Jitřenka mladík, protože nám je pouhopouhých 24 roků.
Letošní výstavu náš oddíl pojal netradičně. V naší expozici si s námi můžete, obrazně řečeno, posedět u družinových táborových ohňů a seznámit se všemi členy a jejich činností. Svůj oheň zde mají naši nejmladší Medvíďata, všechny šestky světlušek a vlčat, družiny skautů a skautek, roveři, rangers a vedoucí.
Co víc psát, lepší bude když se přijdete na výstavu podívat sami, končit bude na sv. Jiří 2014Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Bobina 2014-03-30 18:53:27
Všem kdo se podíleli na přípravě výstavy, děkujeme.
Velký dík Pirátovi a Átě za celkovou koncepci naší prezentace a za dřinu při tisku a výběru fotografiii.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz