Vánoce u Medvíďat
Zápis pro vás sesmolil(a): Pirát
Datum akce: 21.12.2013
A jak to tam vypadalo?
Je tu čas zimního slunovratu naši prapraprapředkové slavili a jásali.
Proč? Protože se do kraje pomalu začalo vracet sluníčko a s ním dny hojnosti.
Přibližně ve stejném čase se před dvěma tisíci a třinácti lety ve městě Betlémě stala pro lidstvo velká věc, narodil se malý Ježíšek. A opět lidé slavili a jásali. Proč? Protože od příchodu Ježíše si slibovali příchod lepších časů.

A co na to naši chlupatí medvědí kamarádi? Těm jak se zdá, je to na první pohled úplně jedno, protože si spokojeně spí svým zimním spánkem. Při bližším zkoumání však zjistíte, že v době jejich spaní se jim rodí mláďátka, medvíďátka.

No a co na to Medvíďata z Jitřenky? „Hurá jsou tady Vánoce.“ „Já se tak těším.“ „Já taky“, „Já taky.“ „Já bych chtěl od Ježíška….“

Protože jsme se těšili úplně všichni, tak jsme si udělali hezké Vánoce o trochu dřív. Medvědí holky spolu s Áťou nachystaly a připravily slavnostní tabuli. Co na ní bylo? Voňavé svícínky, které jsme si společně všichni vyrobili, cukroví od maminek a jako přípitek jsme měli výborný čaj s citrónem. Medvědí kluci s Pirátem, Baterkou a Ozzym donesli malý smrček, připravili ho tak abychom si ho mohli hezky ustrojit a Ježíšek nám mohl nadělit nějaké dárky. To si pište, že jsme dárečky dostali vždyť jsme přece celý rok hodní a poslušní. Ani na naše zvířecí kamarády od dubu jsme nezapomněli a k dubu jsme jim přinesli nějaké dobrůtky.
My jsme si také moc pochutnali, hlavním chodem našeho slavnostního oběda byla tradičně létající smažená „ryba“
Na závěr tohoto vydařeného dne jsme společně navštívili loutkové divadlo, podívali se na dvě pohádky a vyzkoušeli si jak se hraje divadlo s maňásky.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz