Stínadla
Zápis pro vás sesmolil(a): Myška
Datum akce: 16.11.2013 - 17.11.2013
A jak to tam vypadalo?
Ranní sluneční paprsky nás šimrají na nosech a tahají za ně z postele. Při pohledu z okna bychom řekli, že je snad i jaro, ale při cestě na autobusové nádraží svůj názor rychle přehodnotíme. Opravdu je studený podzim.
Ve Dvoře Králové nad Labem vyměníme bundy a rifle za oblečení, které již za chvíli bude odpovídat té správné Stínadelské atmosféře! V odpoledních hodinách se seskupíme do většího hloučku a vydáme se ke skautské klubovně, kde se staneme přívrženci Mažňáka, nebo Losny. Tichý šum se pomalu přeměňuje v hlasitý povyk. Každý chce co nejvíce podpořit svého představitele. Losnovci i Mažňákovci si vyhrnují rukávy a ukazují, že mají větší sílu než ti druzí. „Hej ty, pěkně ti to nandám! Jenom počkej!“. Velký Losna a velký Mažňák si své přívržence odvedli na tajná místa a zde sjednali taktiku nastávajícího velkého boje. Sbírat ulice, hledat ježky, chytit Široka, plnit otázky a úkoly, najít hrob a vlajky, sehnat plán létajícího kola, nasbírat co nejvíce životů druhých přívrženců. A taktika? Taktika Mažňáka? Ta je utajena na další roky, jelikož byla vítězná a ta Losny? Tu sice neznám, ale poslední roky se nejeví jako nejlepší. Vontská rada zadala začátek boje.
„Lampióny hořely mihotavým plamenem. Občas vyprskly. A zase závan větru je rozkýval a po chrámovém prostoru se roztančily závoje strašidelných stínů.
Pak Velký Vont povstal a pravil: „Buďme svorni!“ Na ta slova povstali naráz i členové rady a zvolali jakoby z jedněch úst: „Žlutá je barva naše.“
„Nevyzraďme nic, co víme!“ pravil zase Velký Vont a členové rady odpovídali: „Mlčenlivost chrání nás!“.“
Losna i Mažňák se přesunuli na svá stanoviště a boj začal. Nelítostné boje v temných Stínadelských uličkách a méně temném náměstí nás stáli nejeden život. Krev, zlomeniny… nic více vám psát nebudu, museli byste být zasvěcenými. Už snad jen to, že při slavnostním zahájení byl na rok vyhlášen Velkým Vontem a tím tedy i vedoucím Stínadel Štěpán Mažňák, který se zaslíbil vést Stínadla, jak nejlépe bude umět.
Tak zase za rok, uvidíme, který z ucházejících se o velké vontsví získá větší přízeň bojovníků!Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz