10. Skautská stopa
Zápis pro vás sesmolil(a): Myška
Datum akce: 7.9.2013
A jak to tam vypadalo?
A je to tady, Skautská stopa je tu s námi již jedno desetiletí. Letošní rok byl o to zajímavější, že byla rozšířena i o Voříškiádu. I přes to, že na dnešní den bylo v okolí naplánováno tolik akcí, přišlo poměrně dost lidí. To asi tím sluníčkem a vůní bramboračky a topinek co se jistě linula celými Hořicemi.
Okolo osmé hodiny ranní jsme se začali scházet u klubovny. Věci potřebné k výkonu všech již předem naplánovaných úkonů se naložili do aut a jejich přídavných vozíků a mohlo se vyrazit (tedy myslím, že to nějak takhle vypadalo, nás poslali nakoupit suroviny na bramboračku). V sadech už náš počet narostl. Poté přijeli Veberovi a účast byla o polovinu větší. Rychle postavit skauta(stan), lanové aktivity, překážky pro pejsáčky, rukodělky, pověsit fotky, nafouknout a napustit balónky... a chvíli po jedné hodině jsme již všichni stáli v kroužku (nebo spíše kruhu?) a společně oficiálně zahájili prosluněnou skautsky strávenou sobotu. Hafana na vodítko a začíná se. Simča se Sofčou nám předvedli ukázku z agility, o což se následně snažili soutěžící přihlášivší se do soutěže. Někdo musel se svým šampionem prolézt tunel, aby se tam sám nebál, druhý s ním skákal přes překážky a lákal na piškot. Další soutěž byla o kráse. A že bylo z čeho vybírat! Majitelé doma načesali nejen sebe a tak bylo z čeho vybírat. Kdo neměl možnost přivést živého pejska, mohl alespoň plyšového, který se také zúčastnil soutěže krásy, dále mohl soutěžit v rychlosti skluzu a skoku přes překážku. Ve všech kategoriích probíhali nelítostné boje a po těžkém rozhodování byly uděleny ceny, které výherce zajisté potěšili. A ti co nevyhráli? Nemají proč smutnit. Všichni pejsci byli šikovní a krásní, protože kdyby nebyli, tak by skončili ve "Skautské obědárně U Wořecha" na štěkanou, a tam, jak tuším, se podávala pouze bramboračka, topinky a čaj. Mezi tím vším shonem každý pobíhal od stanoviště ke stanovišti a občas se i bál o své zdraví. Vidět skauty s lukem v ruce někdy nebývá nejbezpečnější a co teprve skautky s barvami na tělo? To vám po chvíli na obličeji sedí motýl nebo leze dinosaur skoro až do pusy.
Den utekl jako voda. Blížila se pátá hodina a my pomalu začali balit všechny možné aktivity co se zde rozkládaly. Bylo půl šesté a my už se s dobrým pocitem a pomalu již jen vzpomínkou na krásný den rozloučili a utíkali domů co nám nohy stačily.

Výsledky:
Soutěž živých pejsánků.

1. místo Betinka - pejskovod Týnka
2. místo Athos - pejskovod Kikina
3. místo Kim - pejskovod Pirát

Soutěž plyšových pejsánků.

1. místo Pes - pejskovod Vašan
2. místo Voříšek - pejskovod Terezka
3. místo Mikeš - pejskovod MaruškaPro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Bobina 2013-09-09 08:02:58
Jitřenka je prostě nejlepšííí.
Všem kdo se podíleli na lehkém průběhu akce vedení oddílu děkuje:-)Skauti, skautky, vlčata, molpidi,světlušky klobouk dolů nad Vámi připravenými disciplínami:-)

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz