Tábor- Přežítí 2013
Zápis pro vás sesmolil(a): Redakce Jitřenky
Datum akce: 4.7.2013 - 20.7.2013
A jak to tam vypadalo?
Je po táboře, a čas se podělit o zážitky.

Ve čtvrtek 4.7. to celé začalo, sešli jsme se v klubovně u nakládání materiálu. Ten jsme zdárně s pomocí rodičů a všech zúčastněných naložili. Po rozdělení stavěcí družiny do aut, se vyrazilo směr tábořiště, louka Kousky.
Návrat ztracených skautu, toto tábořiště patří mezi naše oblíbená, lokalitu jsme pro minulé tři roky vyměnili za valdovské tábořiště jilemnických skautů a už jsme se opět těšili na stavěcí maraton, otevřený prostor, vlastní kuchyň, komáry a jiná přítulná zvířátka.
Letos byly v rekordním čase, vykopané latríny, postavena kuchyň, jídelna apod. V jednoduchosti je krása. Také proto, že nám pomáhaly silné paže tatínku, za to jim velice děkujeme a těšíme se příští rok. Pro tento rok v rámci táborové hry stavěcí družina výjimečně nestavěla stany pro ostatní. Hned zjistíte proč.
Je tu sobota, na louce stavěcí družina dodělává drobné nezbytnosti.
V Hořicích se na vlakovém nádraží schází zbytek táborníku v pískových košilích, těšící se jak zamávají rodičům, nastoupí do vláčků a frrr směr Dvůr Králové na louku Kousky. Během cesty jsme jeli ve vláčku motoráčku, nebylo slyšet vlastního slova, sedělo se na dřevěných lavicích, někomu se doslova zapaloval zadek z jízdy, ale zdárně jsme dorazili do Dvora Králové a začalo to.
Ó hrůza na tábořiště se jde pěšky. Po cestě jsem měli mnoho otázek „Kdy už tam budeme ?“ Athos chytře odpovídal „Až tam budu já tak tam budeš taky“. Po 2 km chtěli všichni jet autem, nic méně jsme zdárně po 2,5 hodinách, což je rekord v délce trvání na této trati, dorazili na místo činu. K úžasu všech na louce nestaly stany!!!!!!!!
Všichni se nám shromáždili v jídelně, uvítali jsem je do táborové hry Přežít. Představili se patroni, kteří budou mít ochrannou ruku nad jednotlivými kmeny a šlo se losovat, kdo s kým bude ve skupině. V každé kategorii byly 3 kmeny. Hned první úkol byl jasný postavit si kmenové vesničky. Skautky a skauti se toho zhostili velice dobře a stany jim během chvíle stály, u světlušek a vlčat pomáhali vedoucí, všem lezli oči z důlků jaká je to vlastně práce, postavit si takový stan. Hned na to byl další úkol vytvoření názvu, vlajky a pečetě kmene. Všichni zmizeli do lesa, kde dle mapy hledali kouzelný pytlíček s potřebnými věcmi na vlajku. Našli tam také barevné označení svého kmene.
Zapomněli jsem podotknout, že tak jako ve filmové verzi měli skauti a skautky jen pár věcí, jako spacák, jedny boty a to co měli na sobě. Zní to drsně, ale byli na táboře Přežití. Během prvního týdne každý večer, absolvovaly kmeny skautů a skautek výzvu, ve které dle pokynů získali ostatní věci potřebné pro lepší komfort při přežití, jako například hygienu, ešus apod. Na začátku druhého týdne si vybojovali zbytek věcí co na táboře měli.
Celý tábor se nesl v duchu různých úkolů každé ráno byl lov, na základě kterého chodily kmeny k jídlu, chytaly se slepice, želvák Hugo, sázeli se plodiny na políčka, jezdilo se na sulkách a trigách, uskutečnil se závod zvaný hypodrom, vzájemně se bojovalo o strom, sbíraly se borůvky a soutěžně dělalo dřevo na množství. Všechny úkoly dostávaly kmeny do svých schránek. Každý den se jim vypláceli šeky na kterých byla hodnota za všechny úkoly během dne, vítězové mohli získat 1 000 000 dolarů.
V druhém týdnu se skautky a skauti z pondělí na úterý vytratili z tábora a začala hra Medicína, světlušky a vlčata jí absolvovali též, jen s tou změnou, že se pohybovali v okolí tábora a spali ve svých stanech. Cílem bylo najít místo protivníků, zakreslit ho do mapy, a získat jejich vlajku. Všechny kmeny si vedly velice dobře.
A jak to celé dopadlo?

Kategorie skautky a skauti:
1.Skřítci s finanční odměnou cca 800 000 dolarů.
2.Trollové cca 600 000 dolarů.
3.Tsee-Tsee 560 000 dolarů.

Kategorie světlušky a vlčata:
1.Žraloci cca 600 000 dolarů.
2. Katiro smrti cca 500 000 dolarů.
3. Netopýři cca 400 000 dolarů.

Za tuto těžce vybojovanou odměnu si každý z kmene mohl na konci tábora zakoupit hodnotnou cenu.

Během tábora se plnily také skautské odborky, jako orlí péra, sojčí pírka, světluščí křidélka a výzvy např. noční návrat. Vlčata a skauti, kteří splnili během roku nováčka, na táboře složili slavnostně slib.
Též jsme se povozili na koníčcích, tímto děkujeme Vašku Lokvencovi.

Co víc psát zeptejte se účastníku, jak se jim tábor líbil.

Vítězové jsou všichni, jelikož tábor Přežili 

Děkujeme všem za pomoc a dary v podobě vajíček, okurek apod.
Velké díky vedoucím za práci před táborem při přípravě hry a během něho.

Dyť kdo je nejlepší????

Jitřenka Hořice!!!!!!!!!Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz