Krajské kolo Svojsíkova závodu
Zápis pro vás sesmolil(a): Redakce Jitřenky
Datum akce: 7.6.2013 - 9.6.2013
A jak to tam vypadalo?
O víkendu 7.6.- 9.6.2013 se u Jinolických rybníků uskutečnilo krajské kolo Svojsíkova závodu, které organizovala okresní rada Junáka Jičín. Závod se skládal ze čtyř modulů a testu z pravidel SZ.
1. Modul před závodem : Zde představily jednotlivé družiny svoji činnost.
2. Modul závod : Na trati asi 3,5 km dlouhé prošly hlídky přes sedm stanovišť, na kterých společně plnily různé úkoly.
3. Modul brány : Ten je určen pro jednotlivce. Na osmi stanovištích plnili zástupci družin úkoly ve kterých jsou dobří nebo si na ně troufnuli.
4. Modul přežití : V rámci něho proběhl noční orientační běh na trati asi 2,5 km dlouhé.
Přestože náš oddíl neměl ve vlastním závodě žádnou hlídku, závodu jsme se zúčastnili, ale jak se říká na druhé straně barikády.
Jako rozhodčí jsme zajišťovali v modulu závod stavbu stanu v čele se Zuzanou, Lídou, Katkou a Majdou. Naše děvčata si počínala velice statečně i přesto, že se jejich stanoviště po bouřce a prudkém dešti změnilo v bahenní lázně. I když bahno léčí, čeho je moc toho je příliš. Po návratu jsme je málem nepoznali a nedokázali rozlišit která je která a co z té hromady bláta jsou stany a co batohy.
Kluci na stanovišti rozdělávání ohně a přepalování provázku dopadli o něco lépe. Tuňák, Vašan, Ozzy a Vojta byli jen durch mokří. Humor a duchapřítomnost však neztratili, velice dobře si dokázali poradit s malými bazénky, které vznikly po dešti místo ohnišť na jejich stanovišti.
Na stanovišti první pomoc jsme měli v tamním sboru rozhodčích našeho zástupce. Čerstvého absolventa zdravotního kursu Mr. Lampu. I on si zde počínal velice dobře. Poradil kde komu a zkritizoval kde koho.
V modulu brány jsme měli na starosti dvě stanoviště.
Athos s Kuřetem zkoušeli fyzickou zdatnost závodníků na lanových aktivitách a vodních hrách s kajakem. Ačkoli se výhradně pohybovali na suchu a před deštěm se schovali oba byli mokří. Že by také zmokli? Nebo, že by krmili kapry v rybníce? Kdo ví.
Ve volných chvílích při sušení „tatík“ Athos vodil za ruku, všechny co neuměli chodit na pérovacích nohách.
Nejlépe z pohledu deště dopadli na stanovišti překonej sám sebe Áťa a Pirát, byli totiž pod střechou. Pro mnohé bylo jejich pracoviště velmi rizikové. V kouzelné krabici totiž přechovávali nebezpečnou a dravou havěť. Sice ji měli veterinárně vyšetřenou a o očkovanou proti vzteklině, ale při stěhování před deštěm z místa A do místa B, byli oni i jejich okolí vystaveni značnému nebezpečí.
Nejdůležitější stanoviště však obsadila naše vedoucí Bobina. Spolu s Bobem závod hlídkám startovali a končili.

Redakce Jitřenky je přesvědčena o tom, že si to v Jinolicích opravdu všichni hodně moc užili a na jedničku s hvězdičkou reprezentovali náš oddíl i středisko.
Děkujeme všem z Jitřenky, kteří jste tam byli a odvedli kus výborné práce.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz