Dětský den na DIF
Zápis pro vás sesmolil(a): Ozzy a Myška
Datum akce: 1.6.2013
A jak to tam vypadalo?
Od 31.5. do 2.6. pořádal Kandrdas o.s. studentský divadelní festival s názvem Studentský DiF. V rámci tohoto festivalu náš oddíl připravil různé aktivity pro děti ke Dni dětí. Jak to všechno probíhalo si můžete přečíst v krátké reportáži, která vznikla přímo na místě.

Ráno sme jse vyďely, zetkaly jse a poztavyly ztan. Ale já sem přyžel vo púl desátý. Celej den lylo jak s konve. Ale teď dovopravdy. Ráno sem fakt nepřyšel. Ozzy

První kapky bubnují o okna pokojů a my protíráme zalepené oči. Do batohů v rychlostíi vložíme svačiny, šátky a může se jít. V klubovně nás hrstka nahází připravené věci do povozu, který nám pan (od Desítky) Dvořák odveze na náměstí, kde již čeká Pirát s pár vlčat u kašny. Vyložíme všechny věci a může se jít na věc. První úkol zní: postavte skauta. Po počátečních zmatcích se začínají rýsovat tvary, které pomalu začínají vypadat jako stan. Několik lidí drží okolní tyče, tři se plazí pod plachtou. Už jenom zaťukat kolíky a vše bude hotovo. Skaut stojí v celé své kráse. Schováme do něj stoly a lavičky, okolo kašny se rozestaví překážky na soutěž, kterou si připravili Luňáci a kousek vedle nich si Jestřáby rozloží balúa a vlčata chůdy. Blíží se desátá hodina a s lidmi přicházejícími na náměstí přicházejí také první krůpěje. „Já chci kočičku“ „Já motýlka.“ „Já hada okolo ruky!“ „ A draka neumíte?“ „Naučí mne někdo chodit na chůdách?“ „Kde jsou další míčky?“ To mám ten míček vážně udržet na lžíci?“ „Kde je žlutá pastelka?“ „Já potřebuji zelenou a k tomu černý fix“ „Kde jsou nůžky?“ sypou se dotazy ze všech stran. Nával pomalu ustává. V dešti, který bubnuje do střechy stanu (a není slyšet přes hrající kapely) se už nikomu ven nechce. V odpoledních hodinách nám stan nenavštíví snad už ani noha. Kolem druhé hodiny sbalíme všechny věci a pomalounku, polehounku se vytratíme z náměstí, ze kterého téměř celý den i přes deštivé počasí vyhrávají kapely a šlo si na něm zakoupit různé upomínkové předměty a další věci (například kávu ze stylové „kafekáry“).

I přes mráz, který se nám přes den zarýval pod kůži, i přes déšť, co si za celý den téměř neodpočinul, si dovoluji říct, že se tento den opravdu povedl.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Pirat 2013-06-02 15:32:40
Všem kteří se na této akci a její přípravě podíleli velký dík. Byli jste opravdu dost hodně dobrý.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz