Brigáda na chatě
Zápis pro vás sesmolil(a): Áťa a Pirát
Datum akce: 27.9.2012 - 29.9.2012
A jak to tam vypadalo?
Na začátku měsíce se rozhodly skautky a skauti z Jitřenky, že místo opravy plotu v klubovně, pojedeme řezat dřevo na chatu ve Velké Úpě. Proto rozkaz pro poslední zářijový víkend zněl jasně, pořezat fůru dřeva a uklidit chatu před nastávající zimní sezónou.
„Nó dvě dávky “ řekl by klasik.
A my : „ Nó dva dny, stačí. “ Cestou tam, se v autobusu odhlasovalo, že když se mákne, tak v sobotu odpoledne nebude co dělat a večer se jede domů. A jak řekli, tak taky udělali.
Ve sváteční pátek ráno, zahřměly pily a amatérští předskokani hlavní hvězdy začali koncert. Z počátku hrrr, ale za chvíli prrr. „Co je, proč neřežete? Castor nemaže a Sólovka je tupá.“
Následovala rychlá oprava a zase hrrr, ale co to, po chvíli přišlo opět prrr, důvod stejný.
Ještě že přijel profík Tommy a zachránil nás.
Mimochodem, víte jaký je rozdíl mezi amatérským a profesionálním hráčem na motorovou pilu? Zatím co se amatér s každým řezem mazlí jako s milenkou a řádně si ho užívá, profík se s tím nemaže, mazlí se a užívá si až pohled na hromadu vonících špalků. Prakticky to probíhá asi tak, že zatímco než amatér rozřeže šestimetrovou kládu, profík má již rozřezané dvě.
Proto byl taky Tommy za chvíli obklopen úctyhodnou hromadou špalků. Ještě že začala na plné obrátky pracovat štípačka D.T.2000-1k se svou podpůrnou jednotkou složenou z nabíječů, posedávačů a okukovačů. Nabíječi dávali špalky pod pracovní nástroj štípačky, posedávači poposedávali a čekali na svou příležitost, okukovači koukali co se kde děje a pomáhali tam, kde bylo třeba. Další tři party byli rovnači, ti měli na starosti rovnat materiál od štípačů do dřevníků a na hranici venku před chatou. Všude vládla, jak je u Jitřenky zvykem, veselá nálada. Jen pro ilustraci, když byl v dolním dřevníku zarovnán koncový rovnač, všichni z jeho party ho uklidňovali, aby nepropadal panice, že mu budou pravidelně vozit jídlo, úkoly a ve škole ho omluví.
Dám vám hádanku. Víte kdy se pracující mužstvo nejrychleji vzbouří a odmítne pracovat? Přece když není co jíst.
Aby tato situace nenastala, byla z našich řad vyčleněna týlová jednotka D.A.Te.M, která se starala o naše břicha, pekla, vařila a voněla po celých přilehlých kopcích.
V sobotu nás už jen čekal úklid chaty. Jednotlivé družiny umyly okna, pavoukům zbouraly sítě, prý aby si na zimu umotali nové, utřely prach, marast a pohřbily chcíplé mouchy. Nakonec jsme si stihli, než přišel déšť, zahrát i pár bezva her. Rozkaz byl splněn a jelo se domů.

Aby jste ani vy nezaháleli a protrénovali si svoje mozkovny, máme pro vás bodovačku.
Na posledních očíslovaných fotografiích na vás kouká vždy jedno oko každého účastníka brigády. Zkuste přiřadit tyto jména k jednotlivým očím. Adam, Baterka, Bobo, Sváča, Vašan, Katka, Gustík, Hromada, Pirát, Lída, Kubas, Hlůša, Darwin, Majda, Dušan, Tesák, Áťa, Kuře, Zuzana-Diďa, Terezka, Kim, Máťa, Daneček, Bobina a Běťa.
Pozor prémie !!! Jeden z účastníků má vyfocené obě oči levé i pravé. Kdo to je?
Vaše typy dávejte Pirátovi v písemné podobě (možno i e-mailem) do 14.10. 2012.
Správné řešení bude vyvěšeno v klubovně 15.10. 2012 i se jménem vítěze.

Postřehy
- No co dodržel jsem pravidlo tří vteřin
- To je materiál to jsem zítra zvědavej
- Intimita? Na co, umyvadlo či pisoár, všude teče teplá i studenáPro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Pirat 2012-09-30 19:40:19
Ještě jednou, všem účastníkům velký dík. Byli jste opravdu dost dobrý.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz