Mikulášský pokec
Zápis pro vás sesmolil(a): Pirát
Datum akce: 3.12.2011
A jak to tam vypadalo?
Příchod adventu znamená v Jitřence, že musí zákonitě přijít oblíbená tradiční akce Mikulášský pokec. Letos jako oddílová mikulášská besídka s překvapením. Hlavními moderátory byli skauti Komixus a Lukáš. Svého úkolu se zhostili opravdu na výbornou.
Mimochodem víte co je to Boble? Nechci být prorokem, ale pro jistotu si tento výraz dobře zapamatujte. Já bych se moc nedivil, že jednou bude Boble slavná třeba jako Jára Cimrman. Malá nápověda pro méně chápavé. Boble má základ ve slově Bob, prvně se Bob v našem oddíle objevil…. Dost ! Bohužel mi nepřísluší o tomto velikánu našeho oddílu víc psát, snad někdy příště a hlavně někdo jiný. Víc by vám určitě o Bobovi řekli oba moderátoři nebo Desítka.
Musím pochválit také obecenstvo, protože reagovalo skutečně skvěle. Ticho v sále střídaly výbuchy smíchu, představte si, někteří diváci vše prožívali tak dokonale, že při vystoupení šedé šestky vlčat, jejichž kus se jmenoval „Lenost “ málem usínali. Nedivte se, kluci ve scénce předstírali spánek naprosto věrohodně a kdo by si po obědě rád trochu nepospal. Všechna vystoupení byla výborná, jen chudáci světlušky měly trochu smůlu, protože pěvecké těleso složené ze šéfů, naprostých amatérů, jim svým zpěvem kazilo jejich dokonalý herecký projev.
Kdyby se mělo stanovit pořadí úspěšnosti jednotlivých vystoupení, tak by bylo následující.
V kategorii skautek a skautů se nejvíce líbilo vystoupení Káňat, jejichž Červená Karkulka byla výborně zahraná a opravdu pro silné nátury. Však také vypravěč hned v úvodu, upozornil všechny přítomné, že scénka je pouze pro otrlé, a že by sál měli opustit osoby, které nesnáší horrory, mají nervy nadrac a také lidé se slabým srdcem nebo dokonce po několika násobném baypasu. Druhé by skončily Stonožky, které velmi dobře imitovaly některé členy našeho oddílu. A třetí by byli Jestřábi se svým vystoupením z hospodského prostředí.
V kategorii světlušek a vlčat se nejvíc líbilo vystoupení šedé šestky vlčat jejichž „ Lenost“ byla opravdu dokonalá. Na druhém místě by skončilo vystoupení fialové šestky vlčat a světlušek. Zvláštní ocenění si zaslouží básnička v podání Růženky a Petra.
Rovněž Medvíďata zaslouží uznání, vystupovala jako první a svojí scénkou „ O řepě“ nasadila laťku hodně vysoko. Ze země vytáhla tak velikou řepu, že cukr z ní by vystačil na celý rok. Jenže ouha, řepa se splašila a utekla, takže zase nemáme nic.
Na závěr přišlo překvapení. Já vám povím to jsem ještě na mikulášské besídce nikdy nezažil. Aby všechno bylo jak má být, musel přiletět čert a za velikého rámusu vše srovnat do patřičných mezí.

Za celý oddíl děkuji všem rodičům, příbuzným, oldskautům a příznivcům našeho oddílu, že nás přišli podpořit a pobavit se s námi.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz