Datum akce: 17.01.2009
A jak to tam vypadalo?
Velké sáňkování aneb z vršku nabijem si ……, nebo něco jiného.
A nabili jsme si i něco jiného. Strmý svah za Klečkovem, ožil rykem chlapské a ženské zábavy. Dolů se řítila sněhová vozítka různých značek a tvarů. Kdo neměl vozítko zkoušel svoje štěstí na pytli, nebo jen tak po zadku.
Po tréninkových jízdách místní rozhlas vyzval účastníky k dostavení se na start za účelem registrace závodníků a jejich vozidel. Každému bylo přiděleno startovní číslo a vzata míra, aby se vědělo v jaké kategorii bude závodit.
A potom to vypuklo. Startmaršál Bobina odstartovala první závodní disciplínu kdo nejdál. V kategorii do 120cm bylo následující pořadí : 1. Markéta, 2. Honza, 3. Lukáš
V kategorii nad 120 cm : 1. Robin, 2. Desítka, 3. Indy
Další disciplínou bylo kdo nejrychleji. Tam to dopadlo takto:
Do 120cm :1. Honza, 2. Markéta, 3. Lukáš
Nad 120 cm :1. Desítka, 2.Athos, 3. Kuba
Po potvrzení platnosti výsledků od traťových komisařů Didi a Piráta se přikročilo k slavnostnímu udílení medailí. Celkem čtyři sady medailí připravili a na zelená podušce přinesli sličné slečny hostesky k rukám ředitele závodu (pomeranče), který jimi dekoroval prsa statečných sportovců.
Na závěr se uskutečnil velký společný sjezd o startovní plácačky, který dopadl takto.
Přesto že dlouho vedl běžící Karel, v cíli byly nakonec první Indy, Nikola a Jenda, těsně následováni Robinem.
Všem účastníkům děkujeme za nevšední sportovní výkony a zážitky.

PS: Povolené ztráty a újmy byly pouze na vozidlech. Saně Didi nepřežily rodinnou jízdu a stejně tak nepřežil bob kokosů na sněhu, ve vlastnictví Desítky. Nutno ještě zkonstatovat, že Špagetka si natloukla sedínku, když byla po svahu vlečena Kimem, který se rozhodl následovat Piráta z vršku dolů.

Získejte nejnovější přehrávač Flash Player.