Koníkov aneb hurá do Poličan
Zápis pro vás sesmolil(a): Áťa a Pirát
Datum akce: 14.05.2011
A jak to tam vypadalo?
Letos opět naše tradiční brigáda v Jeníkově vyšla na 300 ZGH. Co naplat, sraz byl opět u sokolovny, počasí jak prohlásil Pirát: „Krása stíhá nádheru“, takže modrá obloha nad hlavou a mírný vánek ve vlasech.
Lehce po deváté hodině ranní jsme vyrazili. Skauti jeli na před, protože se ještě museli stavit v hřebčíně a udělat nějakou drobnou práci. Ostatní jeli do Bílých Poličan na pastvinu. Jestli si někdo myslíte, že jsme se jeli napást, tak jste na velkém omylu. Jako vždy nejprve byla práce a potom jídlo a zábava. Jak je napsáno, tak také bylo. Všechny anakondy a sítě po rybářích byly sebrány, větve spáleny, špekáčky opečeny a snědeny, ohně uhašeny a hurá za koníky.
Na něco jsme přeci zapomněli. V roce 1990 byl v nedaleké zámecké zahradě skautský tábor našeho střediska a tak jsme se byli podívat kde se naši předchůdci myli. Nebudete věřit, ale po jedenadvaceti letech jsme tam našli zbytky hráze, které střežil nádherný skokan hnědý. Bohužel ho ani polibek Tuňáka neproměnil v krásnou princeznu a tak byl navrácen zpět do potoka.
Po krátkém pomazlení se s koníky v hřebčíně jsme vyrazili k domovu.
Mnozí z nás byli zklamáni, žádné kroupy nepadaly, bouřka nebyla, zpáteční cesta tak trochu „nuda“.

Postřehy dne
- ani nové kolo nechce jezdit samo
- mě to nejede, protože mám blbý boty a moc věcí v batohu
- bacha na píchlý řetěz
- oheň na buřty = depilátor zadarmoPro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz