Strojení stromečku aneb Vánoce v lese
Zápis pro vás sesmolil(a): Pirát
Datum akce: 23.12.2008
A jak to tam vypadalo?
Vánoce čas pohody, klidu a očekávání. Doba předvánoční je však o něčem jiném. Ve městě hlava na hlavě, všichni někam spěchají a čas pohody jako by neměl vůbec nastat, spíš to vypadá, že by měl přijít konec světa, nebo přinejmenším nějaká pohroma.
To se ale netýká našeho oddílu. Každý rok, den před štědrým dnem utíkáme před tím shonem do lesa podělit se s jeho obyvateli o vánoční pohodu. Ani letos tomu nebylo jinak. Obtěžkáni batůžky plnými různých dobrot pro srnky, zajíce a ptáčky jsme letos vyrazili do lesa k lomu u sv. Josefa. Když jsme všichni vyložili hlavní náklad u krmelce, tak kousek dál naše skautky vybraly stromeček na ozdobení. Vybraly opravdu dobře, protože kabát, který jsme mu z jablíček a jiných dobrot oblékli je opravdu moc hezký a sluší mu. Potom přišel již tradiční ceremoniál, za svitu svíček jsme si zazpívali pár koled vzpomněli na všechny co s námi nemohli být. Samozřejmě jsme si rozkrojili jablíčko, abychom se dozvěděli jak se bude mít Jitřenka příští rok.
Čas je ale neúprosný a proto jsme museli vyrazit zpět do města, tam se od pěti hodin rozdávalo Betlémské světlo a u toho jsme nemohli chybět.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz