Něco málo o Supech.

Naše družina vznikla zcela přirozeně tím, že nám byl vlčácký "kožich" již příliš těsný, protože jsme jaksi dospěli do věku mladších skautů.
V září 2013, na zahajovací schůzce oddílu, jsme zamávali vlčí smečce, zamáčkli slzu, anžto že a jelikož naše stará dobrá fialová šestka skončila svoji činnost.

Proč se jmenujeme supi?
Důvody jsou v zásadě dva.
1.)Tradice našeho oddílu, chlapecká část, nám velí vybírat název družiny z dravců v ptačí říši.
2.) Sup ač známý mrchožrout, je překrásný a v letu naprosto nepřehlédnutelný pták. O jeho silných pařátech a zobanu se v Africe mezi domorodci vypráví legendy.
Náš pokřik, bude možná taky jednou legendární, protože zní dost bojovně a hrozivě.

"My jsme supi drsní dravci, cíl máme jen jediný, protivníky rozcupovat, sežrat jejich mršiny."

Složení naší družiny je: Rádce je Masák, podrádce Matěj, další členové neboli vořezávátka jsou Vojta a Jára.
Scházíme se každý čtvrtek od 16:30 do 18:00 hod. ve skautské klubovně. Na schůzkách hrajeme různé hry, učíme se nové věci jako třeba: signalizovat, šifrovat, zacházet s lany, vařit na kotlíku, pozorovat přírodní jevy a z nich třeba předpovídat jaké bude počasí atd. Zkrátka a dobře je toho spoustu. Tak například jsme  v listopadu (2014) uspořádali městskou hru pro oddíl nazvanou Výsadek. Docela se povedla.
Vypisovat co všechno děláme, nemá smysl, lepší by bylo, pokud budete mít zájem, přijít mezi nás a zkusit si to sami. Nováčky t.j. kluky od 11 let, rádi uvítáme.

Z vedoucích na nás dohlíží a při hrách s námi blbne Pirát a Myška.Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz